Bilge Taki

Mağaza:
Nişantası/İSTANBUL
Hüsrev Gerede cad. No:82/B
Genel GÜMÜŞ YÜZÜK KOLYE YÜZÜK

AY TAŞI

AY TAŞI

Çok esi çağlardan beri kullanılan bir değerli taş olan Ay Taşı genellikle yarı şeffaf halde beyaz renkli olarak bulunur. Yansıttığı mavi ışık sebebi ile Ay Taşı olarak adlandırılmıştır. Yoğun olarak ilk kullanıldığı yer Hindistan dır. Hintliler Ay Taşı nın kutsal olduğuna inanırlar. Aşk ve İş hayatında başarı getirdiği düşünülür. Günümüzde halen devam eden bir adete göre, Hintli çiftler evlilik törenlerinde birbirlerine Ay Taşı hediye ederek evliliklerinin mutlu ve bereketli geçeceğine inanırlar.

Mücevher olarak kullanımı Roma İmparatorluğu döneminde başlamıştır. Romalılar tarafından taşın kendilerine iyi şans getirdiği ve negatif enerjiyi aldığı düşünülürdü. Kadınlar yüzük, kolye ve küpe ile beraber kullanırken, erkekler genellikle ceplerinde taşırlardı. Günümüzde de bir çok kültürde doğurganlığı ve sevgiyi temsil eder. Aile taşı olarak kabul edilir. Yengeç, Terazi, Akrep, Kova ve Balık burçlarının taşıdır. En çok çıkartıldığı yerler Brezilya, Sri Lanka, Madagaskar dır.

 

Günümüzde mücevher ve dekoratif olarak kullanılmaktadır.  Yatak odanızda bulunduracağınız bir Ay Taşı rahat ve huzurlu bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır. Mücevher olarak kullanıldığında ise teninize değmesi taşın şifa özelliklerini daha da arttırır.  Kolye ve yüzük olarak kullanımı daha yaygındır. Yansıma sonucu verdiği renkler çok hoş bir görüntü verir.

 

Sakinleştirici etkisi olduğu, vücuttan negatif enerjiyi attığına inanılır.

Kadınlarda doğurganlığı arttırdığına ve hormonal dengeyi düzenlediği düşünülür.

Aşk ve İş yaşamında iyi şans getirdiğine inanılır.

Kadınların aylık periyodlarının düzenli olmasını sağladığı düşünülür.

Menapoz döneminde de faydaları olduğu bilinmektedir.

Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Rahat bir uyku uyumanızı sağlar.

Lenf sistemine iyi geldiğine inanılır.

Nazara karşı koruyucu etkisi olduğuna inanılır.

 

Umarız verdiğimiz bilgiler faydalı olmuştur. Bilge Takı web sitesinden ay taşlı gümüş yüzük ve gümüş kolye modellerimizi inceleyip satın alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Sevgilerimizle

Bilge Takı

 

 

 

https://www.bilgetaki.com/

https://www.bilgetaki.com/urun/gumus-yuzuk-ay-tasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size yardım için buradalar. İstediğinizi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?