Bilge Taki

Mağaza:
Nişantası/İSTANBUL
Hüsrev Gerede cad. No:82/B
Genel GÜMÜŞ YÜZÜK KADIN BİLEKLİK KOLYE KÜPE

DİASPOR(ZULTANİT)TAŞI

DİASPOR (ZULTANİT) TAŞI

Dünya üzerinde sadece ülkemizde çıkartılan, hızla popüler olan bir taştır. Muğla’nın Milas ilçesi yakınlarındaki yüksek bir madende, kazma kürek kullanılarak çok nazik bir biçimde çıkartılır. Madencilik alanındaki ismi Diaspor dur. Yıllarca civardaki köylüler tarafından bireysel olarak çıkartılıp turistlere satılmıştır. Günümüzde ticari olarak çıkartılmaktadır. Elmastan bin kat daha nadir bulunan bir taştır. Sertlik derecesi 7 olan taşın işlenmesi zordur. Bu nedenle maden firması ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Takı Tasarımı ve Kuyumculuk Bölümü arasında yapılan işbirliği neticesinde okulda bir atölye açılmıştır. Atölyede Diaspor taşının kesimi için ustalar yetiştirilmektedir.

Mücevher ve Takı Dünyasında çok rağbet görmeye başlamıştır. Birkaç Hollywood yıldızının Zultanit Taşından yapılmış mücevher kullanması taşın popülerliğinin bütün dünyada artmasını sağlamıştır. Son olarak ünlü manken Alessandra Ambrosio, Mücevher tasarımcısı Pınar Öner tarafından tasarlanan bir Zultanit yüzüğü takarak taşa olan ilgiyi daha da arttırmıştır. Tek bir kaynaktan çıkartılması ve renk değiştirme özelliği nedeniyle taşın değeri her geçen gün artmaktadır.

Işığa göre renk değiştiren nadir taşlardan biridir. Değişik ışıklarda bakıldığında pembeden yeşile doğru renk değiştirir, dokuz renk geçişi vardır. Hatta giydiğiniz kıyafet bile rengini etkilemektedir. Bu özelliği ile her gün değeri daha da artmakta ve tutkunları tarafından Zultanit den üretilmiş küpe, yüzük, kolye, bilezik gibi takılar çok rağbet görmektedir.

Dünya mücevher piyasasında sadece ülkemizde çıkartılan bir değerli taşın bulunması ülkemiz ekonomisine ve tanıtımına büyük katkılar sağlayacaktır. Maden olarak satmaktansa, özellikle yerli tasarımcı ve üreticilerimizin bu taşı işleyerek dünya piyasalarına mücevher olarak sunmaları daha da önemlidir. Ülkemizde dünya çapında mücevher tasarımcıları ve taş kesim ustaları bulunmaktadır.

Yerli Elmas, yeraltındaki mucize gibi isimlerle anılan, sadece Türkiye’ de çıkartılan Diaspor(Zultanit)taşının önümüzdeki yıllarda yükselişini hep beraber izleyeceğimizi düşünüyoruz.

Faydaları:

Zihin açıklığına yardımcı olur, düşüncelerinizin berraklaşmasını sağlar.

Stresi azaltır, gerginliği alır, ferahlık hissi verir.

Nazara karşı etkilidir, kötülüklerden koruduğuna inanılır.

Negatif enerjiyi alır, olumlu düşünmenizi sağlar.

Güven duygusunu arttırır.

Diaspor(Zultanit) taşından üretilmiş takı modellerini sitemizde görüp inceleyebilirsiniz.

https://www.bilgetaki.com/urun/gumus-taki-setikolyekupeyuzukzultanit/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size yardım için buradalar. İstediğinizi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?