Bilge Taki

Mağaza:
Nişantası/İSTANBUL
Teşvikiye Mah. Prof. Orhan Ersek Sok. No8D
Genel

KOVA BURCU (22 OCAK-19 ŞUBAT)

KOVA BURCU (22 OCAK-19 ŞUBAT)

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Sağduyulu

İnsancıl

İradeli

Yardımsever

Cömert

Bağımsız

Entelektüel

 

Yönetici Gezegeni: Uranüs

Elementi: Hava

Uğurlu Taşları: Ametist, Lal, Turmalin, Florit

 

KOVA BURCU KADINI

Dostluğa önem verir. Özgürlüğüne düşkün neşeli bir yapısı vardır. Girdiği işlerde başarılı olur. Maddi konularda biraz savurgandır ve düşüncesizce para harcayabilir. Dürüst ve güvenilirdir.

Ne hediye alınır: Kova burcu kadını son derece moderndir. Giysi alacaksanız en son moda olanları tercih etmelisiniz. Gümüş ve Kristali sever. Kova burcunun uğurlu taşları olan ametist taşı, turmalin taşı, lal taşı içeren gümüş kolye,gümüş küpe veya gümüş yüzük kova kadını için iyi bir seçim olacaktır.

 

KOVA BURCU ERKEĞİ

Duygularını kolay belli etmeyen neşeli bir kişiliğe sahiptir. Mükemmeliyetçidir, azla yetinmez. Sürekli aynı şeylerle uğraşmayı sevmez, kolay sıkılır. Zeki ve kişilikli kadınlardan hoşlanır. Tutkulu bir aşıktır. Evliliğe yatkın bir kişiliği vardır. İyi bir eş ve baba olur.

Ne hediye alınır: Kova erkeği teknolojiye çok meraklıdır ve sıkı bir teknoloji takipçisidir.

En son çıkan bilgisayarlar, cep telefonları, akıllı saatler, dronelar ve  yazılımlar çok ilgisini çeker. Bilim kurgu konulu film ve kitaplara bayılır. Kova erkeği de gümüş takı sever. Lal Taşlı Gümüş yüzük onun için iyi bir seçim olacaktır.

 

 

UĞURLU TAŞLARIN KOVA BURCU ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Ametist Taşı: Kova burcunun uğurlu taşlarından ametist taşının kova burcu üzerinde bağışıklığı güçlendirici etkisi olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte bu grubun korku ve uyumsuzlukları üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Beden üzerinde dinçlik verici bir etki ile uykusuzluk problemlerine de iyi gelir. Kuvars familyasından, mor ve tonlarında renklere sahip olan ametist taşı yoğunlaştırıcı ve yatıştırıcı etkisi sebebiyle meditasyona yardımcı olarak kullanılmaktadır. Ametist taşı bu faydalarından dolayı özellikle kadın takılarında sıkça kullanılmaktadır.

Lal Taşı: Genellikle kırmızı renkte olan bazen de mor, mavi, kahverengi olarak da karşımıza çıkan lal taşı granat taşı olarak da bilinmektedir. Lal taşının etkileri kova burcu üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik olarak görülmektedir. Fiziksel faydaları Dolaşım sistemini ve damarları temizlemesi, vücuda canlılık ve enerji vermesi, menopoz, adet ve düzensiz kanamalara iyi gelmesi, psikolojik faydaları ise duygu durumunu düzenlemesi, dinginlik vermesi, hayal gücünü genişletmesi, hafızayı güçlendirmesi, tutku ve cesareti artırması, sevgi ve şefkat duygusunu güçlendirmesi şeklinde sıralanabilir.

Turmalin Taşı: Turmalin taşı başta mavi, yeşil ve pembe olmak üzere birçok renkte bulunabilen bir mineral taşıdır. Bu sebeple gökkuşağı taşı olarak da bilinmektedir. Bu renkli yapısı turmaline gümüş takılarda oldukça renkli ve yaratıcı bir tasarım alanı yaratarak takı severlere şık ve geniş bir kullanım imkanı sağlamıştır. Turmalin taşı kullanımının, kova burcu üzerinde bağışıklık sistemi ve vücut direncini güçlendirici etkisi vardır. Hormon sistemini dengeleyici, dinginlik verici ve uyku düzenleyici etkisi ile de kişideki maneviyat duygusunu artırdığı düşünülmektedir.

Florit Taşı: Florit şeffaf ve yarı saydam bazen renksiz bazen de yeşil ve mor tonlarında bulan doğal bir taştır. İsmini Latince akmak anlamına gelen Fluo sözcüğünden almaktadır. Florit taşının kova grubunda özellikle vücudu ve zihni dengeleyici etkileri ön plana çıkmaktadır. Bedensel ve duygusal karmaşıklıkları giderir. Strese iyi gelir. Özgüveni artırır. Soğuk algınlığı, grip ve baş ağrısını giderici etkisi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size yardım için buradalar. İstediğinizi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?