Bilge Taki

Mağaza:
Nişantası/İSTANBUL
Hüsrev Gerede cad. No:82/B
Genel GÜMÜŞ YÜZÜK KOLYE KÜPE

LARİMAR(ATLANTİS)TAŞI

LARİMAR(ATLANTİS) TAŞI

 

Dominik Cumhuriyeti’nde bir kuyumcu olan Miguel Mendez 1974 yılında kendisine Turkuaz diye getirilen taşın farklı ve daha önce tanımlanmamış bir taş olduğunu fark etti. Keşfettiği bu taşın adını kızı Larissa nın adının ilk dört harfini ve İspanyolca  Deniz anlamına gelen Mar kelimesinin harflerini kullanarak LARİMAR koydu. Daha sonraki araştırmalarda yerlilerin bu taşı yüzyıllardır şans taşı olarak kullandıkları, kendilerini kötülüklerden uzak tuttuğuna inandıkları ortaya çıktı. Yerliler taşın kayıp şehir ATLANTİS in bir parçası olduğuna ve yunusların gücünü taşıdığına inanıyorlardı. Bu nedenle ATLANTİS TAŞI ve YUNUS TAŞI olarak da bilinir.

Larimar taşı benzersiz mavilikler gösteren yarı değerli bir taş olarak mücevher dünyasında büyük ilgi gören bir taştır. Değişik ışık yansımalarında mavinin her tonunu gösterir. Orta sertlikte, yüzeyi hassas bir taştır. Benzersiz maviliği gümüş ile beraber kullanıldığında daha fazla ortaya çıkar. Gümüş Takı üreticileri yıllardır LARIMAR TAŞI kullanarak yüzük, küpe, kolye ve broşlar üretiyorlar. Çok fazla çıkartılmaması taşı değerli kılıyor.

 

Taş keşfedildikten sonra, taş uzmanları tarafından taşın sağlık yönünden de bir çok faydasının olduğu ortaya çıkartıldı. Bilinen faydalarından bazıları

 

Güven duygusunu olumlu manada geliştirir.

Kullanıcılarına şans getirdiğine inanılır.

Pozitif enerji verir.

Strese iyi geldiği düşünülür.

Boğaz Çakrasının Taşıdır.

 

Temizlik Önerisi:

Larimar Taşının yüzeyi çizilmeye karşı hassastır. Akan su altında yıkamanız ve temiz bir bezle kurulamanız temizlenmesi için yeterlidir.

Sevgilerimizle

Bilge Takı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size yardım için buradalar. İstediğinizi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?