Bilge Taki

Mağaza:
Nişantası/İSTANBUL
Hüsrev Gerede cad. No:82/B
Genel

TURMALİN TAŞININ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

TURMALİN TAŞININ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Turmalin taşı doğada pek çok farklı renkte karşımıza çıkar. Eski bir Mısır efsanesine göre turmalin taşı, yeryüzüne çıkmadan önce bir gökkuşağından geçmiştir. Bu eski inanıştan dolayı turmalin taşının gökkuşağının bütün renklerini barındırdığına inanılır.

Turmalin taşı renklerine göre farklı isimler alır. Siyah olana şörl, kırmızı olana rubelit, mavi olana indicolite, yeşil olana chromolite, sarı olana kanarya denir. Doğada en çok bulunanları Kırmızı, Yeşil, Sarı ve Mavidir.  Pembe turmalin taşının kadının, yeşil turmalin taşının ise erkeğin dengesini temsil ettiği söylenir.

Turmalin taşı takılarla kullanılmak için uygun bir yarı değerli taştır. Fakat yukarda da belirttiğimiz gibi turmalin taşının farklı renkleri vardır ve hiçbiri birbiriyle aynı tonu barındırmaz. Bu özelliği de insanlara turmalin taşının özel olduğunu tarih boyunca düşündürmüştür.

Turmalin taşının çeşitli faydaları vardır. Dolayısıyla hangi takıyla kullanırsanız kullanın teninize temas etmesi gerekmektedir.

Turmalin taşının bazı faydaları şunlardır:

  • Odaklanmayı artırır.
  • Denge ve uyum sağlar.
  • Hormon salgılama sistemini dengeler.
  • Zihni güçlendirir ve arındırmaya yardımcı olur.
  • Uykuyu düzenler.
  • Kişinin içsel dinginliğini yakalamasına yardımcı olur.

Bilge Takı olarak sizin için tasarım takı modellerimizi çeşitli renklerdeki turmalin taşlarıyla bir araya getirdik. Siz de tarzınıza uygun takı modelini seçerek turmalin taşının faydalarından yararlanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcilerimiz size yardım için buradalar. İstediğinizi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?